01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 18, оф. 303

(044) 221-0880, (098) 294-0808 Office@esu.net.ua

СУДНОПЛАВНІ ЗАСОБИ

Оцінка судів (оцінка плавзасобів) – одне з найважливіших умов функціонування галузі, особливо в обстановці низької кон’юнктури ринку купівлі-продажу. Велике значення має оцінка судів при визначенні вартості майна для процедури застави. Практично весь світовий флот будується і купується з використанням позикових коштів, тому в цілях забезпечення своєї фінансової безпеки кредитори вельми скрупульозно підходять до оцінки судів, що надаються в заставу, і всього майна заставодавця. Враховується при цьому і репутація оцінювачів.

Цивільні судна класифікуються за характером експлуатації (що будуються, що знаходяться в експлуатації, виведені з експлуатації, аварійні) і по конструкційним ознаками: морські, річкові та змішаного плавання, нетрадиційні швидкісні (катери, яхти), самохідні і буксируються.

Оцінка судів потрібна в разі укладення угод купівлі-продажу, вирішення спорів, внесення в статутний фонд, переоцінки або для цілей бухгалтерського обліку, але найбільш часто оцінка судів необхідна для цілей залучення фінансування, в тому числі банківського, коли об’єкт оцінки стає заставою. Тому що майже весь пасажирський і вантажний світової флот будується або купується за допомогою банківських кредитів.

Згідно з існуючим українським законодавством угоди з судами здійснюються за вимогами для угод з нерухомістю. А розглядаючи судно як об’єкт оцінки з економічної точки зору, їх оцінка здійснюється на основі використання методів, які прийнятні для оцінки машин і обладнання. Така ситуація обумовлена ​​конструктивними особливостями суден та інших плавзасобів.

Оцінка вартості суден та інших плавзасобів може здійснюється оцінювачами нашої компанії з використанням одного з трьох підходів: витратного, порівняльного, дохідного або на основі поєднання кількох підходів. Можливість використання того чи іншого підходу залежить від виду оцінюваної вартості, цілі оцінки, інформаційного забезпечення (як інформації, яка надається клієнтом, так і інформації, що є на ринку). Експертна оцінка судна буде максимально об’єктивною в разі використання всіх підходів при наявності вхідної інформації.

Основними факторами, які визначають вартість судна або іншого плавзасобу є його тип і призначення, рік будівництва, поточний технічний стан. Перелік інших факторів залежить від типу і призначення судна.

Типи суден:

судна морські, річкові, змішаного плавання;

швидкісні (на повітряній подушці, на підводних крилах, швидкісні катамарани, екраноплани, глісери);

вантажні, пасажирські судна;

суховантажі, танкери, змішаного типу;

контейнеровози, пороми;

рибальські судна;

стійку (дебаркадери, причальні понтони, плавучі готелі);

штовхачі, буксири, баржі;

роз’їзні, катери;

плавучі крани;

земснаряди.

Перелік документів для оцінки суден та інших плавзасобів:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *