01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 18, оф. 303

(044) 221-0880, (098) 294-0808 Office@esu.net.ua

ЛІТАЛЬНІ АПАРАТИ

Визначення ринкової вартості авіаційної техніки передбачає проведення оцінки повітряних суден (літаків та гелікоптерів), інших літальних апаратів, а також оцінку окремих їх компонентів (приміром, двигунів).

 

Літальні апарати — це не лише літаки, а й інші пристрої, що можуть літати. До літальних апаратів зараховують (окрім власне літаків) вертольоти, дельтаплани, параплани, аероплани, планери, дирижаблі та повітряні кулі.

Оцінка літальних апаратів – одна з оціночних послуг Товарної біржі. Окрім цілісної оцінки літального апарату фахівці Товарної біржі можуть виконати оцінку окремих деталей (силової установки, двигуна, редуктора тощо).

 

У яких випадках потрібне проведення оцінки літальних пристроїв? Насамперед при укладанні угод купівлі-продажу повітряного транспорту. Також оцінка вартості літального апарату необхідна при передачі його в оренду або в заставу.

Знати точну ринкову вартість літального апарату потрібно також при його внесенні до статутного капіталу підприємства, для визначення розміру суми для відшкодування завданих збитків, а також для страхування.

У ході проведення оцінки літальних апаратів фахівцями з оцінки враховується ряд специфічних вимог: забезпечення льотної придатності, технічних характеристик, дотримання встановленого рівня безпеки протягом усього строку служби літального апарату тощо.

 

Літальні апарати класифікують за 2 критеріями – функціональним призначенням та принципом дії.

 

За функціональним призначенням розрізняють такі літальні апарати:

– науково-дослідні (експериментальні);

– народно-господарські (пасажирські, вантажні, сільськогосподарські і т.д.);

– військові;

– спортивні.

За принципом дії:

– аеростатичні (повітроплавальні) літальні апарати;

– аеродинамічні літальні апарати;

– космічні літальні апарати;

– ракети;

– гібридні літальні апарати.